Mój Double Tenth

Double Tenth spędziliśmy na przyjęciu zorganizowanym przez Dr. Erica T. Wu (吳東昇). Eric Wu to poseł tajwańskiego parliamentu z ramienia partii TSU, absolwent Harvardu i jeden z właścicieli Shinkong Group (新光集; rodzina Wu jest jedną z najbardziej wpływowych na wyspie, o której ostatnio było glośno ostatnio gdy ich inwestycja w ChRL – dom towarowy Shin Kong w Pekinie – została przejęta przez chińskiego partnera Shin Kong).

Przyjęcie rozpoczął Huang Kun-huei (黃昆輝) przewodniczący Taiwan Solidarity Union (TSU 台灣團結聯盟). TSU obawia się nadchodzączch wyborów; wiele wskazuje na to, że poniosą kleskę. Odwróciło się od nich wielu zwolenników niepodległości Tajwanu po tym jak Lee Teng-hui zaczął atakować rząd swojego byłego sojusznika, pro-niepodległościowej partii DPP (民主進步黨); prezydent Lee już zupełnie zszokował wszystkich gdy w lutym tego roku stwierdził, że nigdy nie wspierał niepodległości Tajwanu. Cóż rację miał Bugaj mowiąc, że „byli prezydenci powinni odchodzić jednak na emeryturę,”...Atakując rząd, TSU staje się sprzymierzeńcem partii opozycyjnej, Kuomintangu; co więcej poza krytyką wobec rządzących nie wiele słychać o programie TSU (skąd my to znamy?)
Ale przyjęcie było udane, jedzenie wspaniałe a Dr. Wu był bardzo zadowolony z CD z muzyką Chopina jakie mu podarowliśmy.
Moją uwagę zwróciła Li-Ling Liao-Lin (廖林麗玲)– absolwentka prawa Bielefeld University w Niemczech, a obecnie zastępca sekretarza generalnego European Union Study Association – Taiwan. Myśle, że jeszcze nie raz usłyszymy o tej ambitnej i oczytanej pani naukowiec. Polecam jej artykuł jaki ukazał się w Taipei Times.

PS. 十十 (na zdjęciu) to symbol święta Double Tenth; 十 to znak oznaczający 10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Chińskie więzienia: tortury i interes

Tajwańskie maszyny trafiały do Rosji

Mieszanka chińskiego autorytaryzmu i zachodniego wokeizmu