Seria sukcesów „Codziennej” w obronie Polski

Po wizycie papieża Franciszka w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau chińskojęzyczne media na całym świecie pisały, że Ojciec Święty odwiedził „polski obóz koncentracyjny”. „Codziennej” udało się zmusić od razu kilka tytułów do sprostowania tych szkalujących obraz Polski informacji.

Informacje zakłamujące historię II wojny światowej pojawiły się m.in. w tajwańskiej edycji portalu Sina mającego ponad 100 mln zarejestrowanych użytkowników. Grupa Sina mająca główne siedziby w Pekinie i Szanghaju jest także właścicielem Sina Weibo, czyli chińskiego odpowiednika Twittera (ten ostatni jest zakazany w ChRL-u). Także kłamliwe stwierdzenie o „polskich obozach” pojawiło się na stronach internetowych NTDTV, chińskojęzycznej stacji telewizyjnej nadającej z USA na portalu internetowym On.cc, wchodzącym w skład hongkońskiej grupy medialnej Oriental Press, oraz na portalu tajwańskiej stacji radiowej BCC.

Do wszystkich z nich korespondentka „Codziennej” na Tajwanie wysłała protest, w wyniku czego szkalujące nasz kraj określenie „polski obóz koncentracyjny” zostało usunięte.

Nie jest to pierwszy taki wypadek, gdy w chińskojęzycznych mediach ukazuje się określenie „polski obóz koncentracyjny”. W połowie lipca br. pisaliśmy o tym, jak „Codziennej” udało się doprowadzić do usunięcia tego zwrotu z kanadyjskiego wydania chińskojęzycznej gazety „Mingpao”. Również w ub.r. po interwencji „Codziennej” jeden z wpływowych hongkońskich portali Now.com.hk. skasował artykuł przekłamujący historię naszego kraju.
Gazeta Polska Codziennie

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Chińskie więzienia: tortury i interes

Bonum est diffusivum sui

Wojna bez zasad